افتخار ما اقتدار ما

ایران عزیز تو را برای تمام افتخاراتت دوست دارم ، به خاطر دین راستین شیعه، که باعث سرافرازیم می شود، و سعادت دنیا و آخرتم را تضمین می کند

افتخار ما اقتدار ما

ایران عزیز تو را برای تمام افتخاراتت دوست دارم ، به خاطر دین راستین شیعه، که باعث سرافرازیم می شود، و سعادت دنیا و آخرتم را تضمین می کند

افتخار ما اقتدار ما

سر زد از افق مهر خاوران
فروغ دیده ی حق باوران
بهمن فر ایمان ماست
پیامت ای امام استقلال آزادی
نقش جان ماست
شهیدان پیچیده در گوش زمان فریادتان
پاینده مانی و جاودان
جمهوری اسلامی ایران

ایران عزیز تو را برای تمام افتخاراتت دوست دارم ، به خاطر دین راستین شیعه، که باعث سرافرازیم می شود، و سعادت دنیا و آخرتم را تضمین می کند. بخاطر اینکه کشور و مردمان عزیزش مخصوصا، جوانان برومندش ولایی و ولایت مداری هستن ؛ دوستت دارم.به خاطر اینکه خونهای پاکی که برای اعتلای اسلام و قرآن و عزت انسانی و سربلندی این نظام و این سر زمین در سالهای متمادی بر روی تو جاری شده و خاکت را پاک مقدس کرده دوست دارم.

شبکه های اجتمایی
آخرین نظرات
 • ۱۴ ارديبهشت ۹۵، ۱۳:۰۷ - سیّد محمّد جعاوله
  ++++++++
 • ۱۴ ارديبهشت ۹۵، ۱۱:۵۹ - سیّد محمّد جعاوله
  ++++++
 • ۱۴ ارديبهشت ۹۵، ۰۰:۲۵ - سیّد محمّد جعاوله
  احسنت
 • ۱۴ ارديبهشت ۹۵، ۰۰:۱۲ - سیّد محمّد جعاوله
  عالی
 • ۱۳ ارديبهشت ۹۵، ۱۸:۵۸ - دانشنامه دفاعی
  ممنون
 • ۱۳ ارديبهشت ۹۵، ۱۷:۵۴ - سیّد محمّد جعاوله
  +
 • ۱۳ ارديبهشت ۹۵، ۱۶:۰۵ - سیّد محمّد جعاوله
  خوب
نویسندگان

۲۰۳ مطلب توسط «سرباز مهدی» ثبت شده است

بیایید "بینا" باشیم

سرباز مهدی | پنجشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۲۹ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

این اولین نوشته وبلاگ بعد از چندین ماه میباشد، بنده به دلیل وجود مسائلی نتوانستم وبلاگ را به روز نگه دارم.

در این چند وقت با آدم های زیادی سر و کار داشته ام و متاسفانه پی به اتفاقی وحشتناکی در جامعه برده ام.

متاسفانه اکثر افراد در راستای سیاست دشمنان یعنی "بینش کمتر کنترلر بهتر" قرار گرفتند و به هیچ وجه از دنیای خارج از زندگی خود خبری ندارند و به بیانی دیگر از هیچ اتفاق و یا جنایتی یا خبری ندارند و یا با یک جمله ی کوتاه تمام انسانیت را زیر سوال میبرند " به من چه " !

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۸ مرداد ۹۵ ، ۰۰:۲۹
 • سرباز مهدی

هشدار ایران به آمریکا به بستن تنگه هرمز

سرباز مهدی | چهارشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۶:۵۸ ب.ظ

شب گذشته سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با حضور در استودیو خبر ساعت 21 شبکه یک، به تهدیدات آمریکا به بهانه برگزاری رزمایش های دریایی در خلیج فارس و دریای عمان پاسخ داد.

کنگره آمریکا طرحی ارائه داده است که در آن ایران را به خاطر برگزاری رزمایش به ویژه رزمایش های دریایی در خلیج فارس و دریای عمان تحریم های تازه کنند.

این طرح با واکشن هایی از سوی مقامات نظامی کشورمان روبرو شد به گونه ای که امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که «برگزاری ۲۰ رزمایش تخصصی در دستور کار نیروی دریایی ارتش است که از ماه آینده آغاز خواهد شد.»

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران هم تأکید کرد«سپاه مانند ارتش جمهوری اسلامی ایران تقویم مشخصی برای رزمایش های سالانه خود دارد و این رزمایش ها کامل مشخص هستند، البته به تناسب موقعیت های سیاسی و تحولات منطقه ای ممکن است رزمایش هایی را بدون برنامه ریزی قبلی برای اعمال قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران انجام دهیم.»

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۸:۵۸
 • سرباز مهدی

با قلم دشمن بکوبید....

سرباز مهدی | چهارشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۲:۴۸ ب.ظ

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۸
 • سرباز مهدی

بعثت پیامبر (صلّی الله و علیه و آله و سلّم)

سرباز مهدی | چهارشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۲:۲۸ ب.ظ

بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌گردد. کلمه بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و در اصطلاح به مفهوم فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند متعال برای هدایت دیگران می‌باشد.


همانطور که از روایات اسلامی و مطالعات تاریخی برمی‌آید، مسأله بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در ادیان الهی با برخی از خصوصیات و نشانه‌ها، قبل از ظهور آن حضرت، مطرح بوده و بسیاری از اهل کتاب و پاره‌ای از اعراب مشرک نیز با آن آشنایی قبلی داشته‌اند. نوید و بشارت ظهور پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم)، به تصریح قرآن در تورات و انجیل ذکر گردیده و حضرت عیسی (علیه السلام) نیز پس از تصدیق توراتی که به حضرت موسی (علیه السلام) نازل شده بود، به برانگیخته شدن رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بشارت داده است. همچنین در این کتب، حتی به خصوصیات رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و یارانشان نیز اشاره شده است.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۲۸
 • سرباز مهدی

پس از برجام  بر شدت خصومت هیئت حاکمه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران  افزوده شده است؛ گواه این امر حدود 50 اقدام ضد ایرانی است که از سوی کنگره آمریکا و کاخ سفید تدوین و بعضا به مرحله اجرا درآمده است؛ از غارت دومیلیارد دلار تا ایجاد هراس در بانک‌های اروپایی برای انجام مراودات تجاری با ایران.

اما موضوع  گزارش پیش‌رو اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران در چندماه اخیر که از انعقاد و اجرای برجام می گذرد نیست؛ بلکه موضوع این گزارش بررسی یکی از تاکتیک‌های نخ نما شده‌ی آمریکایی‌ها علیه ایران یعنی تهدید به حمله نظامی است؛ تاکتیکی که چندین سال است صرفا در حد یک بلوف باقی مانده و به مرحله اجرا در آمدنش تقریبا محال است.

تاکتیک پوسیده تهدید ایران به حمله نظامی

تاکتیک پوسیده تهدید ایران به حمله نظامی که هرازچندگاهی با عبارت مضحک «همه گزینه‌ها روی میز است» از لسان مقامات آمریکایی خارج می شود، اگر چه بنا به استنادات و برآوردهای استراتژیک در صحنه عمل تحقق ناپذیر است، اما مع الاسف به محرکی برای ترساندن برخی داخلی ها تبدیل شده است و با سیری در مواضع و اظهارات برخی افراد  در داخل که از قضا صاحب کرسی مسئولیت نیز هستند در می یابیم که تهدیدات دروغین و پوشالی آمریکایی‌ها در باور آن‌ها ریشه دوانده!

اینکه اظهارات رئیس جمهور یک کشور اروپایی در دیدار با مسئولان کشورمان مبنی بر اینکه ایران در معرض حمله نظامی از جانب آمریکا و متحدانش بود که برجام مانع آن شد؛ به دستمایه‌ای برای مسئولان کشورمان برای دفاع سینه چاکانه از برجام تبدیل شود، به هیچ وجه برای امنیت و شناساندن اقتدار کشور، مطلوب نیست.

 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۲۲
 • سرباز مهدی

اعلان جنگ بحرین به ایران تداعی کننده حکایت"کله پاچه مورچه" است

سرباز مهدی | سه شنبه, ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰ ب.ظ

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلان جنگ بحرین به ایران را یادآور ضرب المثل "مورچه چیه که کله پاچش چی باشه" دانست.

چهارشنبه یکم اردیبهشت بود که پایگاه خبری "الایام" بحرین، از اعلان جنگ پارلمان این کشور به ایران و حزب الله لبنان خبر داد.


بنا بر گزارش این پایگاه خبری، نمایندگان مجلس بحرین ضمن ادعای دخالت ایران و حزب الله در امور و سیاست های منامه، از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و اتحادیه عرب خواستند که موضعی مشترک برای مقابله با تهدیدات اتخاذ کرده و علیه آنچه تروریسم ایران و حزب الله خواندند اعلان جنگ کنند!

در همین رابطه اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: اعلان جنگ جزیره بحرین به ایران، تداعی کننده و یادآور همان ضرب المثل معروف ایرانی است که می گوید "مورچه چیه که کله پاچش چی باشه".

وی همچنین در رابطه با برخی خبرهای منتشره در خصوص موضع گیری مجلس ایران نسبت به این اقدام اخیر پارلمان بحرین گفت: در خصوص این موضوع تا کنون هیچ صحبتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح نشده است.

منبع : میزان
 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۰۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۳۰
 • سرباز مهدی

دستور فرمانده معظم کل قوا برای حضور ارتش در مأموریت‌های مستشاری

سرباز مهدی | يكشنبه, ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۸:۴۸ ب.ظ

معاون آموزش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش به آن توان و بالندگی رسیده که بنا به تدبیر و دستور فرمانده معظم کل قوا‌ در مأموریت‌های مستشاری نیز حضور پیدا کرده و در کنار سپاه پاسداران‌ به ایفای نقش بپردازد‌.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی ‌وزارت دفاع‌، امیر سید‌کمال پیمبری معاون آموزش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع مدیران و کارکنان ‌وزارت دفاع با گرامیداشت یاد و نام حضرت امام و شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی در کشوری روی داد که جزیره ثبات آمریکا بود و طبیعتاً ارتش ایران نیز وظیفه‌ای جز حفظ این ثبات نداشت و همه هزینه‌های مادی رژیم گذشته نیز بر اساس همین وظیفه به پای ارتش ریخته شده بود.

 • سرباز مهدی

اس ۳۰۰، موشک هایی که سوخت

سرباز مهدی | پنجشنبه, ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۷:۵۰ ب.ظ

چهره وابستگان نظامی و خبرنگاران خارجی در حین نمایش تسلیحات دفاعی در روز ارتش ایران دیدنی بود اکثرا گرد شده بود، البته چشم بادامی ها بیضی، ولی وقتی اس ۳۰۰ ها بیرون آمد به یکباره همه برق می زد.

بخش فارسی خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: چهره وابستگان نظامی و خبرنگاران خارجی در حین نمایش تسلیحات دفاعی در روز ارتش ایران دیدنی بود اکثرا گرد شده بود، البته چشم بادامی ها بیضی، ولی وقتی اس ۳۰۰ ها بیرون آمد به یکباره همه برق می زد. البته بعد متوجه شدیم چشم هایشان نیست که برق میزند بلکه دوربین هایشان است که برق می زند چون چشم ها رفته بود پشت دوربین ها.
 

معمولا کشورها در مانورها و رژه های نظامی سعی می کنند تسلیحاتی را به نمایش بگذارند که برای دوست و دشمن پیغام داشته باشد و عرف بر آن است که تسلیحاتی نمایش داده شود که مصطلحا از نظر اطلاعاتی سوخته چرا و دیگر امکان پنهان سازی آنها وجود ندارد یا اینکه کشور به سلاح های مدرن ترین دست یافته که نمایش این تسلیحات برای پوشش گذاشتن بر سلاح های پیشرفته تر است.

 

 • سرباز مهدی

ولادت امام علی (ع)

سرباز مهدی | پنجشنبه, ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۱۱:۱۵ ق.ظ

ولادت و حسب و نسب

 

 


بنا بوشته مورخین ولادت على علیه السلام در روز جمعه 13 رجب در سال سى‏ام عام الفیل (1) بطرز عجیب و بیسابقه‏اى در درون کعبه یعنى خانه خدا بوقوع پیوست،محقق دانشمند حجة الاسلام نیر گوید:

 

اى آنکه حریم کعبه کاشانه تست‏
بطحا صدف گوهر یکدانه تست‏
گر مولد تو بکعبه آمد چه عجب‏
اى نجل خلیل خانه خود خانه تست

 

پدر آنحضرت ابو طالب فرزند عبد المطلب بن هاشم بن عبد مناف و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود بنا بر این على علیه السلام از هر دو طرف هاشمى نسب است (2)

 • سرباز مهدی

آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد...

سرباز مهدی | پنجشنبه, ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۰۷ ق.ظ

آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد

 

آقا بیا تا با ظهور چشم‌هایت
این چشم‌های ما کمی تقوا بگیرد

 

آقا بیا تا این شکسته کشتی ما
آرام راه ساحل دریا بگیرد

 

آقا بیا تا کی دو چشم انتظارم
شب‌های جمعه تا سحر احیا بگیرد

 

پایین بیا خورشید پشت ابر غیبت
تا قبل از آن که کار ما بالا بگیرد

 

آقا خلاصه یک نفر باید بیاید
تا انتقام دست زهرا را بگیرد

 • سرباز مهدی

شخصی سازی شده توسط سرباز مهدی، مدیر این وبلاگ